Galeri

! ! ! Blog Takipçilerine Önemli Soru ! ! !


Geçen bahar, skew-t diyagramlarının nasıl kullanıldığına rehberlik etmek için kurmuş olduğum bu blog sayfasını, bütün yazdığım makalelerimle beraber olduğu gibi ingilizce bir blog haline getirme projesi içerisindeyim. Bu projenin beraberinde, bu konuyla ilgilenen diğer yabancı havadelilerini de siteye çekme planım var. Yani, her şey planladığım gibi olursa bu blog, uluslararası bir kimliğe bürünecek.

Fakat, blogumu ingilizceye dönüşümü bu sefer ingilizce bilmeyen Türk havadelileri  artık skew-t diyagramları ve yukarı atmosfer konusunda rehberlik amaçlı kurduğum bu blog sayfamdan dilinden anlayamayacakları için yararlanamayacaklar.  Bu yüzden, blogu olduğu gibi ingilizceye çevirmek konusunda net bir karar verebilmiş değilim. Ya da bir bölümünü ingilizce yapabilirim ama bu da düzenlilik açısından hoş olmaz.
Bu nedenle görüş ve önerilerinizi  buradan bildirin.

MEHMET CAN TANYERİ

18 comments on “! ! ! Blog Takipçilerine Önemli Soru ! ! !

 1. Ben de Hayır’cıyım White Fox! Zaten KPDS de bir türlü B puan grubuna yükselemedim bir de sen yorma hocam 😀 Şaka bir yana, biz bu bloğu zaten zor olan konuları Türkçe açıkladığın, bizlere anlattığın için sevdik. Melik Bey’in yorumuna da sonuna kadar katılıyorum, bu blog aynen devam eder, siz de kaliteli bir yabancı blogda yazar olabilirsiniz.

 2. Anket bir hafta açık kalacak. Kendim “evet” şıkkına projenin mimarı ve blogun sahibi olarak oy vermiş olsam bile, şuanda ağırlıklı basan görüş Türkçe olması lehinde ve bir hafta içinde bu ağırlık değişmesse, çoğunluğun kararına da saygı göstereceğim.

  Ancak, iki dil opsiyonu da aklıma yattı. Tabi WordPress sisteminde bunu yapabilirsek, aksi halde bu düzene aynen devam ederiz. 🙂

 3. Uluslararası platforma dönüştürmen için uluslararası bir dil şart diye düşünüyorum. Benim ingilizcem iyi değil. O yüzden Accu gibi forumlarda zaman zaman sıkıntı yaşıyorum. Bu siteye gelmek isteyen yabancılar da Türkçe bilmedikleri için aynı sıkıntıyı yaşayacaklardır. Ancak, benim gibi ingilizcesi kıt olanlar içinde ayrı birşeyler düşünmelisin. 🙂

 4. Bence böyle bir yeniliği yaparak dışarıdan ne gelir onu bilemeyiz usta… böyle güzel bir blogu tehlikeye atmaya ne gerek var… Türkçe haliyle gayet iyi bu blog. Tabii karar sana ait … ama. (vote NO!)

 5. Bence de hem İngilizce hem Türkçe olması daha mantıklı. Bu seni zorlayacak evet ama tamamen İngilizce olması da yemyeşil bir ormanı yok etmek gibi olacaktır.

 6. Hocam, ingilizce takip etmek isteyenler için birçok site zaten var. Havadelisinin sitesi gibi bu site de bazı şeylerin bu ülkede de bilimsel temele oturmasına büyük katkı sağlıyor ve eminim ilerde daha çok katkı sağlayacak. Onun için Türkçe kalması çok daha iyi olur. Hem böylelikle ilerde referans alınacak Türkçe kaynaklar ve çalışmalar artmaya devam eder.
  İngilizce bir dille uluslararası kimlik kazanma düşüncene de sonuna kadar saygım var. Eğer paralel olarak İngilizce bir site oluşturacak kadar vaktin varsa, ki hiç zannetmiyorum okuldan dolayı, ikisi de olsun. Ama ikisinden biri olacaksa Türkçe olsun derim ben.

 7. Blogun bir takipçisi olarak Türkçe’li zar zor anlıyorum veya anlamaya çalışıyorum.Kararınıza saygılıyım.Tercihim Türkçe.

 8. Anlamak çok kolay değil. Ara ara dönüp eski açıklamalara bakıyorum halen. Ben de Türkçe kalması taraftarıyım.

Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.